Google Plus Twitter Facebook
Kral Oyun Oyna – Yeni ÜcretSiz Bütün Oyunlar En Güzel Oyunlar
 • Barbie Oyunları Barbie Oyunu Oyna

  Barbie Oyunları, Barbie Oyunu Oyna

  Barbie Oyunları Barbie Oyunu Oyna

  Barbie karakterinin ortaya çıkışı 1959 yılında olmuştur. Gerek gerçek dünyada gerekse de sanal alemde büyük bir ilgi gören Barbie, özellikle kız çocuklarının en iyi arkadaşı olmuştur. Barbie, 1990’lı yıllardan itibaren ‘’dünyanın en çok satılan kız oyuncağı’’ olma unvanına sahip olmuştur. Sadece Barbie bebekler değil Barbie’nin bulunduğu perdeler, çarşaflar, terlikler, çamaşırlar, parfümler ve akla gelebilecek bir çok nesne satılmıştır.

   

  Barbie ürünlerinin yanı sıra Barbie animasyon dizisi ve film serileri de çıkmıştır. Türkiye’de 2008-2010 yıllarında FOX TV’de Barbie çizgi dizisi yayınlanmıştır.

   

  Barbie Nasıl Ortaya Çıktı ?

   

  ABD’li iş kadını Ruth Handler, Barbie bebek için kızı Barbara Handler’dan esinlenmiştir. Barbie bebeğin tam adı Barbara Millicent Roberts’tır. Barbie’nin yaratıcısı olan Ruth Handler, kızının ve arkadaşlarının yetişkin bebeklerle oynamayı normal bebeklere göre daha çok sevdiğini farketti. O zamana kadar yetişkin bebek sadece kartondan üretiliyordu. Barbara Handler, gerçeğe yakın 3 boyutlu bir bebek yapmaya kadar verdi. Daha sonra Mattel adlı bir şirketle görüşerek, Barbie bebeklerin 1959 yılında piyasaya sürülmesini sağladı.

   

  ÜcretSiz Barbie Oyunları Oyna

   

  Barbie’nin popülerliği son dönemlerde sanal aleme kaymıştır. Gelişen teknoloji sistemleri ile birlikte oyuncak bebeklerin yerini alan bilgisayarlar, Barbie oyunlarının ortaya çıkmasını sağlamıştır. Bir çok oyun sitesi En Güze Barbie Oyunları için özel kategoriler oluşturarak oyunları yayınlamışlardır. Garaj Oyun sitesinde de Barbie oyunlarını bulabilirsiniz. Özenle seçilmiş Barbie oyunları, kızlar tarafından tercih edilmekte ve genellikle giydirme – makyaj kısımlarından oluşmaktadır.

  Etiketler: ,

  YORUMLAR

  Yorum Yapın

  BENZER HABERLER

   Benzer haber bulunamadı!