Google Plus Twitter Facebook
Kral Oyun Oyna – Yeni ÜcretSiz Bütün Oyunlar En Güzel Oyunlar
 • Mario Oyunları Mario Oyunu Oyna

  Kral Mario Oyunları, Mario Oyunu Oyna

  Mario Oyunları Mario Oyunu Oyna

  Mantar Krallığı’nda yaşayan hayali Mario, Nintendo firmasının çıkartmış olduğu oyun serisinin hayali kahramanıdır. Süper Mario ile ilgili 200’den fazla video oyunu bulunmaktadır.

   

  Bir muslukçu olan Mario, sevdiği kadın olan Prenses Peach’in peşinden gitmektedir. Prenses Peach, kaplumbağaya benzeyen Bowser isimli canavar tarafından kaçırılmıştır. Atari oyunlarında başlayan bu uzun serüvende Mario ile Bowser’ın kötü askerlerini geçerek prensesi kurtarmaya çalışıyorduk.

   

  Nintendo firmasının maskotu olan Mario, dünyanın en popüler video oyunlarından birisidir. 210 milyondan fazla satış rakamına ulaşan Süper Mario, en çok satan video oyunu franchiseidır.

   

  Mario Flash Oyunları Oyna

   

  Bu kadar popüler bir kahraman olan Mario’nun bilgisayar ortamındaki flash oyunlarda yer alması da kaçınılmaz olmuştur. Bir çok sitede Bedava Mario Oyunları adıyla özel kategoriler bulunmaktadır. Türkiye’nin oyun garajı Garaj Oyun sitesinde de Mario Oyunları’na kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Sizler için özenle seçilmiş yüzlerce Mario flash oyunu sitemizde yer almaktadır.

   

  Mario Oyunları’nda kimi zaman bir araba kullanabilir kimi zaman futbol veya basketbol oynayarak spor yapabilir kimi zaman ise klasik Mario oyunlarının benzerlerini bulabilirsiniz.

  Etiketler:

  YORUMLAR

  Yorum Yapın

  BENZER HABERLER

   Benzer haber bulunamadı!